Дата публікації: 05.05.2016

ДП «Антонов», яке входить до складу ДК «Укроборонпром», та «Рілайенс Діфенс Лімітед» підписали Меморандум щодо спільної участі у тендері, оголошеному індійською корпорацією «Hindustan Aeronautics Limited». На тендерпредставлять проекти виробництва пасажирських і транспортних літаків Ан-148, Ан-158, Ан-178.
У разі перемоги в торгах сторони спільно вироблятимуть і постачатимуть літаки комерційним та державним експлуатантам в Індії у співпраці з HAL. Роботи будуть розподілятися за погодженням сторін.
Наступний крок - складання літаків в Індії з поступовим збільшенням локалізації виробництва в цій країні відповідно до вимог законодавств Індії та України та згідно домовленостей сторін. Партнери також планують організувати підтримку в експлуатації виготовлених літаків протягом усього терміну їх служби у індійських експлуатантів та в інших країнах.
«Українські літаки Ан відомі у всьому світі, у тому числі в Індії, як потужні та надійні. Впевнений, результатом цього тендеру стане безумовна перемога «Антонова», - сказав Заступник генерального директора із зовнішньоекономічної діяльності «Укроборонпрому» Денис Гурак.
Під час заходів з підписання офіційних документів представники «Рілайєнс Діфенс Лімітед» оглянули найбільші у світі транспортні літаки Ан-124-100 «Руслан» та Ан-225 «Мрія», військово-транспортний літак короткого зльоту та посадки Ан-70. Вони оцінили можливості пасажирського літака Ан-158 та перспективного транспортного літака Ан-178 під час демонстраційних польотів.
Підписані документи є результатом успішної участі підприємств ДК «Укроборонпром» на виставці озброєнь та техніки «DefExpo-2016» та переговорного процесу, започаткованого ДП «СпецТехноЕкспорт».
Нагадаємо, у 2016 році «Укроборонпром» взяв курс переходу на високотехнологічне виробництво, міжнародні стандарти (НАТО) та оснащення армії сучасними зразками озброєння. Концерн максимально розширює співпрацю з країнами НАТО і ЄС, як це визначено стратегічним курсом держави. Сума укладених «Укроборонпромом» експортних контрактів в 2015 році склала більше $1,3 млрд.